O konferenci


Třídenní konference o hlubších historických souvislostech událostí, kterým čelí Evropa 
ve 20. a 21. století

Děkujeme všem účastníkům za účast na letošní konferenci.

Příští Růže a kříž proběhne 15.-17. 11. 2024 v Praze.


Přednášející


Terry Boardman

Terry Boardman

je anglický překladatel (němčiny a japonštiny), spisovatel a přednášející dějin a současných událostí. Od roku 1982 se zabývá studiem anthroposofie. Je autorem řady článků a dvou knih: „Mapping the Millennium – Behind The Plans of the New World Order“ (2.vydání. 2013) and „Kaspar Hauser – Where Did He Come From?“ (2006), která vyšla v češtině v nakladatelství Grada pod názvem „Záhadný Kaspar Hauser“ (2009). Jeho manželka je z Japonska, mají 34 letého syna, který se svou japonskou manželkou a třemi malými dětmi žije v Anglii.

Markus Osterrieder

Markus Osterrieder

se narodil v roce 1961 v Mnichově. Po dokončení studií v Mnichově, Toulouse a Varšavě působil několik let jako badatel ve Východoevropském Institutu v Mnichově. Nyní pracuje jako historik, spisovatel a přednášející v mnoha zemích od Britských ostrovů až po Írán a Rusko. Zabývá se převážně otázkami kulturních souvislostí východu a západu. Mezi jeho knihy patří „Sonnenkreuz und Lebensbaum“ (1995, nové vydání v 2023) a „Welt im Umbruch“ 2014.

Richard Ramsbotham

Richard Ramsbotham

je spisovatel a dramatik. Vyučoval na univerzitě ve Varšavě v letech 1989 až 1993. Je autorem knihy „Who wrote Bacon?“, divadelní hry „Rewinding the War“ a hry o ruském spisovateli Andreji Bjelym. Velice se zajímá o téma vztahů západní, střední a východní Evropy.

Anežka Janátová

Anežka Janátová

Působila jako psycholožka a ředitelka v Jedličkově ústavu v Praze, založila Akademii sociálního umění Tabor. Iniciovala vznik Sociálně terapeutického centra a Nadace Tábor, založila Spolek pro léčebnou pedagogiku, sociální a uměleckou terapii v ČR. Od roku 2008 je předsedkyní Anthroposofické společnosti v ČR.


Program předchozích ročníků